top of page

סיכום שלושת הקרבות המעניינים ב UFC 262

צ׳ארלס אוליברה נגד מייקל צ׳נדלר. הקרב נפתח בצורה הכי טובה שאוליברה יכל לבקש! לואוקיק ראשון ממש מפיל את צ׳נדלר וכניסה ראשונה לטייקדאון צולחת לאחר שאוליברה הגן את הגיליוטינה. פער הרמות בג׳יוג׳יטסו היה מאוד מורגש. צ׳נדלר נתן את הגב בקלות ובמקום לצאת בצורה טכנית ניסה לקפוץ על הגב כמו טירון בתחום. למזלו הוא הצליח להתפרץ החוצה ולשמור על היד שלו בדרך מפני ארם-בר ומשם הבנתי שאוליברה בצרות. אוליברה עם התקפה ברמות הגבוהות ביותר ועם הגנה בעלת חורים רבים. צ׳נדלר שמר את זה פשוט, נתן גראונד אנד פאונד, שמר על לחץ עם אגרופים חזקים והיה מאוד קרוב לסגור את הסיפור לקראת סוף הסיבוב הראשון.

ממש בתחילת הסיבוב השני אוליברה פגע הוק שמאלי מושלם וסגר את הסיפור למזלו. אם הוא לא היה שולף את הקלף המנצח הזה הוא היה ממשיך לקרוס לתוך הלחץ של צ׳נדלר ומפסיד (להערכתי).

סה"כ קרב אליפות מלא באקשן! גם עמידה, גם האבקות וגם ג׳יוג׳יטסו עם סיומת יפה. מה שכן, הקרב לא התעלה לרמה טכנית גבוהה מספיק לעומקה ורמתה של מחלקת ה155.

בניל דאריוש נגד טוני פרגוסון. אוי הזיקנה.. זה מגיע אל כולם במוקדם או במאוחר, הירידה הזו ביכולת הגופנית. זה מתבטא בעוצמה, ביכולת לספוג, בזמן התגובה, בתנועה וכו'. אם לדבר תכלס, פשוט רואים 2 לוחמים עומדים ומחליפים מהלומות וזה ידוע שאחד מהם פגיע יותר מהשני.

השדרנים ליכלכו על היכולות הטכניות של טוני לקראת סוף הקרב כאשר זה הדבר היחידי שנשאר לו לצערי. ממש רגע עצוב לשמוע אותם ככה מלכלכים על אחד הלוחמים הכי אנדר-רייטד בספורט. הלוחם הכי טוב בעולם שמעולם לא קיבל קרב אליפות אמיתי ועכשיו גם נזרק עליו בוץ בשידור. קורמיה, שאין לו הרבה מושג בג׳יוג׳יטסו, לא הבין כנראה כמה טכניקה צריך בשביל להתמודד כפי שטוני התמודד עם אלוף העולם לחגורות חומות בג׳יוג׳יטסו שצעיר וחזק ממנו. טוני מנע מדאריוש את השליטה שהוא רגיל להשיג, תקף מלמטה, סיכן בכמה מקרים (ראבר גארד מפתיע, דארס מפתיעה ועוד). טוני תותח! פשוט השיא שלו היה לפני כמה שנים ומכאן לא ניתן לעלות לצערינו. פשוט הכבשה השחורה של הUFC.

דאריוש מצידו פשוט דורסני ואלים! קרב נגד גייג׳י יהיה דורסני ואלים לטובת אחד הצדדים.

אדסון ברבוסה נגד שיין בורגוס. איזה קרב מטורף! ברבוסה עם בעיטות נמוכות משתק לבורגוס את הרגל, בורגוס עם מכות מדוייקות לגוף מזעזע את ברבוסה ושניהם לא נחים לרגע. מידי פעם ברבוסה שולח איזו מכה סופר מתפוצצת וטכנית בשביל להזכיר מי הסטרייקר הטכני והמסוכן יותר. אם זה בעיטת עקב סיבובית לגוף, אם זה בעיטה מסובבת לראש או איזה ברך בקפיצה. לבורגוס אין נשקים כאלו..

ברבוסה פתאום התחיל לפגוע כמה מכות טובות ונראה שבורגוס נפגע ביכולת התגובה שלו - הוא מזועזע. ברבוסה שולח עוד פצצה ובורגוס כמו בסרט סופג את המכה ומגיב אליה כמה שניות באיחור עד להתמוטטות. ממש ניתן לראות איך הנשמה רוצה להלחם אבל הגוף פרש.

סה"כ עוד אירוע טוב של הUFC שממשיכים לספק את הסחורה.


110 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול

1 Comment


Baruh Grigoryan
Baruh Grigoryan
May 16, 2021

ללא זלזול ומנקודת מבט של אוהד של הספורט. צ’נדלר הגיע ליו אף סי. עם כל הכבוד לו הוא לעולם לא יהיה מההטופ 10 האלופים הכי טובים של הארגון במשקל 155 לא משנה כמה הייפ יהיה סביבו. הארגון הזה גדול עליו לדעתי מזכיר את צ’אד מנדז רק שלדעתי מנדז הרבה יותר טוב ממנו.

נ.ב

חשוב להחזיר את היד אחרי שזרקת מכה.

Like
bottom of page